PCPR Końskie - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Spółdzielcza 3
26-200 Końskie

Telefon: (41) 372-84-06 Fax: (41) 372-57-60

PILNE:

Aktualności

17 października 2019 r.

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich informuje, że dnia 17 października 2019 r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast od 14 do 18 października 2019 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

Mediacja jest:

  • metodą rozwiązywania sporów z pomocą bezstronnego mediatora,
  • zalecana w rozstrzyganiu większości sporów, w tym w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, rówieśniczych bądź karnych,
  • poufna i dobrowolna.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat mediacji oraz skorzystaniem z bezpłatnego poradnictwa zapraszamy do siedziby PCPR w Końskich przy ul. Spółdzielczej 3.

14.10.2019 r. (poniedziałek)

w godz. od 1000 - 1300 – Pani Urszula Przygodzka

w godz. od 1430 – 1530 – Pani Mirosława Słowińska (psycholog)

15.10.2019 r. (wtorek)

w godz. od 1300 – 1500 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

16.10.2019 r. (środa)

w godz. od  900 –1100 – Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

17.10.2019 r. (czwartek)

w godz. od 1400 – 1530 – Pani Anna Prasał

(konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

18.10.2019 r. (piątek)

w godz. od 1200 – 1400  - Pani Katarzyna Suchenia

 (konsultacje w zakresie mediacji rodzinnych)

w godz. od 1500 – 1700 – Pan Sylwester Ślusarczyk (prawnik)

plakatmdm2019 

ulotka informacyjna miedzynarodowy dzien mediacji strona 1  ulotka informacyjna miedzynarodowy dzien mediacji strona 2

Konkurs "Lider Ekonomii Społecznej"

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie „Lider Ekonomii Społecznej”. Termin przesyłania zgłoszeń  - do 10 października 2019 r.

Konkurs skierowany jest do: jednostek samorządu terytorialnego, instytucji biznesu, podmiotów ekonomii społecznej z woj. świętokrzyskiego, które aktywnie działają w obszarze ekonomii społecznej. Celem konkursu jest promowanie postaw prospołecznych zgodne z ideą odpowiedzialności społecznej, promowanie u upowszechnianie ekonomii społecznej w regionie oraz propagowanie narzędzi i rozwiązań wspierających włączenie społeczne. Konkurs prowadzony będzie w następujących w kategoriach:

Kategoria I. Samorząd prospołeczny.

Kategoria II. Biznes prospołeczny.

Kategoria III. Podmiot ekonomii społecznej

Kapituła Konkursu może również przyznać nagrodę specjalną dla osoby bądź instytucji uznając, że zasługuje na nagrodę ze względu na inne walory, osiągnięcia lub właściwości, które nie zostały zawarte w regulaminie. Nagrodą tą może zostać objęta dowolna kandydatura zgłoszona na wniosek Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej lub Kapituły Konkursu.

Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienie aplikacji zgłoszeniowej i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl w tytule wiadomości: Konkurs – Lider ES lub pocztą tradycyjną/ osobiście na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce p. 311 (III piętro) – Sekretariat (z adnotacją na kopercie: Konkurs – Lider ES).

Nabór wniosków upływa z dniem 10 października 2019 r. Aplikacje złożone po tym terminie nie zostaną poddane ocenie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Gali Lider Ekonomii Społecznej w dniu 22.11.2019 r. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”, telefon 41 342-11-40, 41 342-11-80. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wyżej wymienionym przedsięwzięciu.

W załączeniu Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy.

1296678191 pdf   regulamin Konkursu Lider Ekonomii Społecznej 2019

1333043088 wordaplikacja zgłoszeniowa do Konkursu Lider Ekonomii Społecznej

1296678191 pdf  Kryteria oceny w Konkursie Lider Ekonomii Społecznej

plakat lider 2019 ii(1)

 

1plakat 500+  2plakat 500+

      

                              Plakat w formacie PDF icon                                                                 Plakat w formacie PDF icon

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich na gali "Czyste Serce"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich otrzymało dyplom uznania podczas wojewódzkiej gali „Czyste serce”. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpił Starosta Konecki - Pan Grzegorz Piec.

Artykuł pod linkiem <<<< TUTAJ >>>>

 

 

Profilaktyka podczas Kuźnic Koneckich oraz festynu „Radoszyczanie Dzieciom”

dscn0011

Przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Końskich oraz Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich, rokrocznie uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych na terenie powiatu koneckiego, promując profilaktykę wśród mieszkańców regionu.

Podczas tegorocznych Kuźnic Koneckich oraz festynu „Radoszyczanie Dzieciom”, w tzw. „namiocie profilaktycznym”, udostępniano materiały edukacyjne dotyczące m.in. zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, profilaktyki uzależnień, przemocy w rodzinie, handlu ludźmi, idei rodzicielstwa zastępczego, itp.  Podczas festynu w Radoszycach można było również porozmawiać z terapeutą ds. uzależnień z Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień z Kielc.

Najmłodszym, w trosce o ich bezpieczeństwo, wręczano gadżety odblaskowe (opaski, naklejki, zawieszki).

Osoby zainteresowane mogły przebadać się aparatem służącym do pomiaru ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz przetestować ALKO i NARKOgogle – urządzenia symulujące stan po zażyciu substancji psychoaktywnych i przekonać się jaki jest stan sprawności psychomotorycznej po zażyciu takich substancji.

 

dscn0013  dscn0015  dscn0048  dscn0054  dscn0063  dscn0067    dscn0071  dscn0079  dscn0085  dscn0089  dscn0092  dscn0094

 

 

 

„Rajdowe” zakończenie XIV Koneckich Dni Profilaktyki

dscn9868W dniu 5 czerwca 2019 r. około godz. 9-ej rano młodzież z 6 koneckich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy wraz z opiekunami wyruszyła w pierwszy w historii  Koneckich Dni Profilaktyki Rajd Profilaktyczny. Uczestnikami byli także organizatorzy, a nad bezpieczeństwem wszystkich osób biorących udział w tej pieszej wyprawie czuwali: ratownik medyczny oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Rajd był bardzo atrakcyjną formą zakończenia XIV już edycji KDP. Łącznie wzięło w nim udział około 150 uczniów, którzy mimo upału, dzielnie maszerowali w kierunku miejscowości Piekło. Wszyscy dotarli do celu, pokonując w jedną stronę trasę o długości 7 km, dodatkowo odpowiadając po drodze na przygotowane przez szkoły pytania konkursowe. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były punktami. Na marginesie dodać należy, że nie były one łatwe, a jedno ze stanowisk przewidziało konkurencje zręcznościowe. Wszystkim na trasie dopisywały wspaniałe humory, a na mecie czekały ciekawe atrakcje.

Pierwszą z nich był przygotowany i przedstawiony przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz druhów z jednostki OSP w Kozowie, pokaz gaszenia pożaru. Młodzież zapoznana została z zasadami postępowania w przypadku wystąpienia pożaru tłuszczu. Chętni mieli możliwość gaszenia ognia w przygotowanej kastrze, za pomocą gaśnicy proszkowej. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, ale oby nigdy nie nastąpiła sytuacja potrzeby jego wykorzystania.

           

Drugą atrakcją było przygotowane dla uczestników ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek, a po pożywnym posiłku, organizatorzy podziękowali za wspólną wyprawę oraz nagrodzili reprezentacje wszystkich szkół zgłoszonych do udziału w Rajdzie. Nagrody zakupione przez PCPR w Końskich wręczyła Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich oraz Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania osobom oraz instytucjom zaangażowanym w organizację Rajdu oraz lokalnym mediom za przygotowanie reportaży z przebiegu tego jakże ciekawego wydarzenia. Specjalne podziękowania kierujemy dla p. Mariusza Czapelskiego – rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich, za koordynowanie pokazu przygotowanego przez strażaków.

Więcej fotografii kliknij >>>> TUTAJ <<<<

 

 

Konferencja na temat zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży

dscn9657W dniu 30 maja 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Końskich w ramach XIV Koneckich Dni Profilaktyki odbyła się konferencja na temat zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich. Konferencję otworzyli: Pan Grzegorz Piec – Pełniący Funkcję Starosty Koneckiego, Pani Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich i Pani Anna Wojtasińska – Dyrektor PSSE w Końskich.

Prelekcję na temat anoreksji i bulimii wygłosiła lek. Karolina Galikowska – specjalista psychiatra dzieci i młodzieży. Podczas wystąpienia zwróciła ona uwagę na zwiększającą się w ostatnich latach zachorowalność na ww. schorzenia, podkreśliła, jak ważna jest umiejętność wczesnego rozpoznawania zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży i odpowiedniego ich leczenia, jakie są symptomy oraz konsekwencje zdrowotne anoreksji i bulimii. Wskazała również placówki specjalizujące się w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Druga część konferencji dotyczyła tematyki zdrowego żywienia. Prelekcję przygotowała Pani Wioletta Nowak z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich. Opowiedziała ona o walorach odżywczych i  prozdrowotnych produktów niskoprzetworzonych ze szczególnym odniesieniem do produktów lokalnych, polskich - tzw. superfoods.

W konferencji wzięli udział nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, przedstawiciele służby zdrowia oraz pomocy społecznej.

Organizatorzy konferencji składają podziękowania dla prelegentów oraz gości uczestniczącym w konferencji.

Więcej fotografii kliknij >>>> TUTAJ <<<<

 

Ruszyły Koneckie Dni Profilaktyki

 

dscn8877W dniu 25 kwietnia 2019 roku happeningiem pod hasłem „Koneckie po zdrowie” rozpoczęły się XIV Koneckie Dni Profilaktyki.

Wydarzenie, w którym wzięło udział około 150 osób, w tym: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Końskich i Stąporkowa, pedagodzy, nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz oraz organizatorzy KDP, zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Ruch to zdrowie”, „Kochaj życie”, „Narkotyki złe wyniki”, „Żyj zdrowo” - to tylko niektóre z haseł, jakie niosła na transparentach  młodzież biorąca udział w happeningu. Podczas przemarszu jego uczestnicy, a także mieszkańcy Końskich słuchali bardzo ciekawej prelekcji pracownika PSSE w Końskich – p. Marcina Szyposzyńskiego, dotyczącej m.in. zdrowego trybu życia. Prelegent starał się przestrzec młodzież przed sięganiem po używki, uświadamiając im zgubne konsekwencje różnego typu nieodpowiedniego zachowania. Trasa przemarszu przebiegała przez centrum miasta do fontanny w Parku Miejskim, a następnie do sali bankietowej „Astoria”, gdzie  p. Urszula Przygodzka – Dyrektor PCPR w Końskich oraz p. Anna Wojtasińska  - Dyrektor PSSE w Końskich powitały przybyłych gości oraz dokonały oficjalnego otwarcia XIV KDP. Następnie, ze spektaklem profilaktycznym  pt. „W sieci”, wystąpili aktorzy Teatru „Lustro” z II LO w Końskich.

Organizatorzy Koneckich Dni Profilaktyki: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, Starostwo Powiatowe w Końskich, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich, Urząd Miejski w Stąporkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stąporkowie, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Końskich, Hufiec Pracy w Końskich oraz pedagodzy szkolni składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w  inauguracji wydarzenia.

dscn8886  dscn8888  dscn8889  dscn8891  dscn8897  dscn8898  dscn8900  dscn8903  dscn8909  dscn8911  dscn8941  dscn8943  dscn8954  dscn8980  dscn8992  dscn8998  dscn9001


 TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-24 lutego 2019 roku obchodzony będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach działań promujących powyższą inicjatywę Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich zapraszają mieszkańców powiatu koneckiego do skorzystania z bezpłatnych porad udzielanych przez specjalistów oraz pracowników naszej jednostki.

Harmonogram dyżurów:

20 luty 2019 r. (środa) w godzinach od 10:00 do 14:00 w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3 - udzielanie informacji i poradnictwa przez pracowników PCPR/OIK w Końskich,

20 luty 2019 r. (środa) w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3 - udzielanie bezpłatnego poradnictwa psychologicznego,

20 i 22 luty 2019 r. (środa, piątek) w godzinach od 14:00 do 17:00 w siedzibie PCPR w Końskich, ul. Spółdzielcza 3 - udzielanie bezpłatnego poradnictwa prawnego.


 

Informacja
o instytucjach pomocowych, placówkach, organizacjach pozarządowych
działających na rzecz pomocy dziecku, rodzinie
i przeciwdziałających przemocy w rodzinie

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich
ul. Spółdzielcza 3, 26 -200 Końskie
Telefon: 41 372 84 06
 
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich
ul. Spółdzielcza 3, 26 -200 Końskie
Telefon: 41 372 84 06, wew. 105
Telefon interwencyjny: 695 033 384
 
Miejsko -  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich
ul. Armii Krajowej 22, 26 – 200 Końskie
Telefon: 41 372 79 20
 
Miejsko -  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stąporkowie
ul. Józefa Piłsudskiego 132A, 26-220 Stąporków
Telefon: 41 374 32 39
 
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radoszycach
ul. Jana Pawła II 33, 26-230 Radoszyce
Telefon: 41 373 53 77
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Malenieckiej
Ruda Maleniecka 105A, 26-242 Ruda Maleniecka
Telefon: 41 373 15 91
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gowarczowie
ul. Plac XX - lecia 1, 26-225 Gowarczów
Telefon: 48 672 40 21
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fałkowie
ul. Zamkowa 1A, 26-260 Fałków
Telefon: 44 7873518
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupi Koneckiej
Słupia 30a, 26-234 Słupia
Telefon: 41 391 12 22
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smykowie
Smyków 91, 26 – 212 Smyków
Telefon: 41 373 90 08
 
Sąd Rejonowy w Końskich
ul. Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie
Telefon: 41 372 27 02
 
Prokuratura Rejonowa
ul. Krakowska 34, 26-200 Końskie
Telefon: 41 390 10 00
 
Komenda Powiatowa Policji w Końskich
ul. Łazienna 12, 26-200 Końskie
Telefon: 41 390 02 00
 
Komisariat Policji w Stąporkowie
ul. Plac Wolności 1, 26-220 Stąporków
Telefon: 41 374 13 31
 
Komisariat Policji w Radoszycach
ul. Ogrodowa 19, 26 – 230 Radoszyce
Telefon: 41 373 50 07

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Końskich
ul. Krakowska 38, 26 – 200 Końskie
Telefon: 41 372 34 00
 
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
ul. Mazowiecka 12/25, 00 - 048 Warszawa,
tel. 22 616 02 68, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
 
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
ul. Jaktorowska 4, 05 – 007 Warszawa
Telefon: 22 499-37-33
Infolinia: 800 – 120 – 002
 
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Al. Jerozolimskie 155, 02-326 Warszawa
tel. 22 666-10-36
Infolinia: 800 – 120 – 002
 
La Strada - Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu
skrytka pocztowa nr 5, PL 00 - 956 Warszawa 10
Telefon zaufania: +48 22 628 99 99
 
Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
ul. 1 Maja 196, 25-614 Kielce
tel.: 41 368 18 67
Telefon Zaufania w sprawach rodzinnych: 41 368 18 74
Telefon Zaufania dla osób w kryzysie: 19525
 
Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 65, 25-001 Kielce
Telefon: 41 367 67 88

 


 

Panel dyskusyjny podsumowujący szkolenie programem PRIDE

 

         W dniu 29 października 2018r. w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich odbył się panel dyskusyjny podsumowujący szkolenie programem PRIDE dla kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze, w którym udział wzięły zarówno przeszkolone osoby, jaki i przedstawiciele rodzin zastępczych z terenu Powiatu Koneckiego a także koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej.
Tegoroczna edycja szkolenia PRIDE została zorganizowana w ramach  projektu „Równe szanse dla wszystkich” realizowanego w PCPR w Końskich.
Oficjalnego rozpoczęcia spotkania dokonała Pani Urszula Przygodzka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, która wręczyła uczestnikom szkolenia dyplomy, podkreślając istotę decyzji o podjęciu udziału w szkoleniu.
W spotkaniu oraz wręczaniu dyplomów wzięła udział również  Pani Dorota Duda – Członek Zarządu Powiatu Koneckiego, która wyraziła duże uznanie dla osób gotowych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych.
        Panel był okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów na temat trudu, jakim jest wychowanie dzieci pozbawionych opieki rodziców naturalnych.

 
 
 
 

 

Informacja
dotycząca numerów telefonów interwencyjnych i alarmowych
dla osób bezdomnych, potrzebujących schronienia w okresie jesień – zima 2018/2019
przebywających na terenie powiatu koneckiego
 
 

987                           Centrum Zarządzania Kryzysowego, bezpłatna infolinia w województwie świętokrzyskim

112                           numer alarmowy

 

SŁUŻBY PORZĄDKOWE:

41 372 32 49 wew. 217         Straż Miejska w Końskich (w godz. 7.30 – 15.30)

986                                        numer alarmowy

997                                        Policja

lub       41 390 02 06  

            41 390 03 06  

            41 390 02 05

 

POMOC SPOŁECZNA:

41 372 79 20, 41 372 69 05   Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich

 

OCHRONA ZDROWIA:

999      Pogotowie Ratunkowe

112      numer alarmowy

 

INTERWENCJA KRYZYSOWA:

41 372 84 06 wew. 105   Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Końskich (w godz. 7.30 – 15.30)

695 033 384                    całodobowy telefon interwencyjny Ośrodka Interwencji Kryzysowej

 


 

Ogłoszenie o otwartym naborze Partnera/Partnerów spoza sektora finansów publicznych
do wspólnego przygotowania oraz realizacji projektu w trybie pozakonkursowym w ramach
Poddziałania 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, współfinansowanego z EFS
w ramach RPOWŚ na lata 2014 - 2020

 

 

    Treść Ogłoszenia

    Załącznik nr 1 do Ogłoszenia - Regulamin

   ikona word  Załącznik nr 2 - Formularz oferty

    Informacja o wyborze partnera

 


 

18 października 2018 r. 
Międzynarodowy Dzień Mediacji

 

 dzien mediacji

 

 

ulotka cz1

ulotka cz2

 

 

 

 
Strona 1  |   Strona 2   |   Strona 3   |   Strona 4   |   Strona 5   |  Następne aktualności >>>
 
 

Wykaz wymaganych dokumentów w procesie kwalifikacji na niezawodową i zawodową rodzinę zastępczą:

1. Prośba o przeszkolenie w zakresie utworzenia niezawodowej lub zawodowej rodziny zastępczej wraz z uzasadnieniem,

2. Życiorys podpisany własnoręcznie, który zawierać musi podstawowe informacje biograficzne, informacje o środowisku rodzinnym i zawodowym. Dodatkowo życiorys emocjonalny.

3. Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej podpisane własnoręcznie,

4. Oświadczenie dotyczące leczenia psychiatrycznego i odwykowego podpisane własnoręcznie,

5. Zaświadczenie lekarza psychiatry o braku przeciwwskazań do podjęcia opieki nad dzieckiem/dziećmi jako rodzina zastępcza,

6. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do utworzenia rodziny zastępczej (brak chorób uniemożliwiających opiekę nad dzieckiem),

7. Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego,

8. Zaświadczenie potwierdzające źródło stałego dochodu (netto),

9. Odpis zupełny aktu małżeństwa,

10. Opinia służbowa z zakładu pracy – w miarę możliwości jak najpełniejsza,

11. Wyniki prześwietlenia klatki piersiowej (opis),

12. Wynik WR,

13. Sentencja rozwodowa w przypadku rozwodu (oryginał lub odpis),

14. Kserokopia dowodu osobistego,

15. Zaświadczenie potwierdzające stałe miejsce zamieszkania, w tym udokumentowana podstawa prawna zameldowania w lokalu (akt własności, akt notarialny, wyciąg z księgi wieczystej),